Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemleri

Güvenlikli dış cephe iskele sistemleri her türlü inşaat ve cephe çalışmasında, düzenleme ve restorasyon uygulamasında geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Ayrıca sanayi tesislerinde, gemi imalatında, asansör kuyularında, dış cephe montaj ve tesisat işlemlerinde de dış cephe iskele sistemlerinden yararlanılmaktadır.

Güvenlikli dış cephe iskele sistemleri Ankara ve İstanbul gibi metropoller başta olmak üzere ülke genelinde hatta dünyada son derece yüksek oranlarda talep görmektedir. Bu sistemlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Sistemler; kamalı iskele, flanşlı iskele ve örümcek iskele gibi farklı şekillerde tasarlanabilmektedir. Üretimler, belli standartlara göre ve malzeme kalitesinden ödün vermeden gerçekleştirilmelidir.

Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemleri

Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemleri Fiyatları

Dış cephe iskele sistemlerinin kurulumu basit, hızlı ve her açıdan güvenlidir. Sistemlerin temel amacı, tam emniyet ve koruma ilkesiyle kişilerin zarar görmesinin önüne geçmektir. Kullanılan malzemenin korunmasını sağlamak ve çalışanlar ile şirketin yararını gözetmek de önemli amaçlar arasındadır.

Meda İskele ve Kalıp Sistemleri’nin temel prensipleri;

 • Yüksek kalite
 • Zamanın iyi yönetilmesi
 • Yerindelik
 • Güven ve
 • Müşteri memnuniyeti

Şeklinde sıralanabilir. Üretimini gerçekleştirdiğimiz iskele sistemleri büyük bir titizlikle tasarlanmaktadır. Üretimde kullanılan malzemelerin oranı ve yoğunluğu gibi önemli faktörler, özenle belirlenmektedir. İskele sistemi kurulurken nelere dikkat edilmeli?

Meda İskele, güvenlikli dış cephe iskelesi üretiminde, her bir kata saç kalaslar ekleyerek güvenli bir çalışma ortamı oluşturmaktadır. Kapaklı merdivenler sayesinde katlar arasındaki geçiş emniyeti sağlanmaktadır. Sistemin sabitlenmesi için duvar bağlantı tiji kullanılmaktadır. Dış cephe inşaat iskelesi imalatı, TS-EN 12810 ve TS-EN 12811 standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Peki dış cephe iskele fiyatı ne kadar? Fiyatlar, iskele sistemlerinin

 • Türüne,
 • Boyutuna,
 • Teknik özelliklerine göre değişebilmektedir.

Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemi Yönetmeliği

İnşaat iskelelerinin imalatında dikkat edilmesi gereken hususları belirleyen bazı standartlar bulunmaktadır. Meda  İskele, üretimini gerçekleştirdiği tüm iskele yapılarının güvenlikten ödün vermemesi için bu standartlara tamamen uymaktadır. İş sağlığı ve güvenliği konusuna özel bir önem veren firmamız, bu alanda danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.

Dış cephe iskele yönetmeliği, iskele kurulum standartlarını ve iş yeri güvenliği kriterlerini düzenlemektedir. Dış cephe iskelelerine özel bir yönetmelik olmasa da 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu bu alandaki hususları düzenlemektedir. Yönetmelikler bu kanun maddelerine göre oluşturulmaktadır. Kanun ve yönetmelikler,

 • İskelelerin kurulumunu
 • Kullanımını
 • Üretimde kullanılan malzemelerin özelliklerini
 • İdeal iskele tasarımını
 • Kullanılacak güvenlik sistemlerini

Düzenlemektedir. Meda İskele olarak yalnızca güvenlik standartlarına değil uzun ömürlü kullanım için belirlenen standartlara da uygun üretim yapıyoruz. Bu konudaki standartlar hem ulusal hem de uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanmaktadır.

İnşaat İskele Üreticisi

Güvenli İskele Nasıl Olmalı?

İskele güvenli olursa, işçiler rahatlıkla yaptıkları işe odaklanabilir. Üstelik işveren de gereken tedbirleri aldığı için sorumluluklarını yerine getirmiş olur. Güvenlik standartlarına uyulmaması, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınmaması gibi durumlarda işveren firma ceza alabilir. Olası bir kaza durumunda sorumlu bulunabilir.

Güvenlikli bir iskele inşaat, bakım, onarım veya yıkım işlerinde kullanılabilir. İşçi sağlığı açısından düşünüldüğünde, en riskli sektörlerden biri inşaattır. Dolayısıyla güvenlik önlemlerine eksiksiz olarak uyulması gerekmektedir. Güvenli bir iskelenin bileşenleri nelerdir?

 • Ana taşıyıcı (pano)
 • Yatay korkuluklar
 • Çapraz korkuluklar
 • Güvenlik platformları
 • Dayanıklı merdivenler

Güvenli bir iskelede bulunan diyagonal bağlantı boruları sayesinde, sistemin yük altındaki dayanıklılığı arttırılmış olur. İskele güvenlik boruları da uç kısımların güvenliğini sağlar.

İkinci el iskele fiyatları nelerdir? Fiyatlar, iskelenin kondisyonuna, türüne ve teknik detaylarına göre değişebilir. Ayrıca kiralık iskele gibi seçenekler de mevcuttur. Üretimlerimiz hakkında güncel fiyat bilgisi edinmek veya satın alım talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dış Cephe İskele Sistemleri


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOG

YAPILAN İŞLERE AİT GÖRSELLER

Etiketler

H İskele Kiralık İskele Meda İnşaat Meda İskele

Call Now Button