H Tipi İskele Sistemleri iç ve dış sıva yapımında, duvar yapımında, cephe boyama ve izolasyonunda, cephe giydirmede, gemi inşası ve onarımlarında rahat ve güvenli bir iş üretimini sağlamak üzere kullanılabilir. Güvenlikli H tipi iskele sistemi TS EN 12810-1 belgeli olup; TS EN 12810-2, TS EN 12811-1, TS EN 12811-2, TS EN 12811-3 TS EN 12811-4, EN 74-3 EN 74-1 standartlarına göre üretilmektedir. Kolay kurulup sökülebilen ve fazla yer kaplamadan stoklanabilen pimli bir iskele sistemidir.

H Tipi İskele Sistemleri dikey, yatay ve diyagonal elemanlardan oluşan bağlantı sistemi ile rijitlik oluşturduğundan, burkulmaya karşı mukavemetli olup, emniyetli yük taşıma kapasitesine sahiptir. Kolay ve hızlı montaj-demontaj özelliği sayesinde zaman ve işçilikten yüksek tasarruf sağlar. H tipi cephe iskelesi çerçevelerden oluşur. Bir adet H çerçeve 2 metre yükseklikte, 2 H çerçeve arası 2,5 metre uzunluktadır. H tipi cephe iskelesinde yardımcı eleman olarak metal kalas, sahanlıklı veya düz merdivenler, ayarlanabilir ayak ve ayarlı dayama kullanılmaktadır.

Güvenlikli H Tipi İskele Sistemleri

Güvenlikli H İskele Sistemleri ile eğimli zeminlerde kot farkını almak için ayarlı miller kullanılır. Çelik yürüme platformları hem iskelenin sağlamlığını arttırmakta hem de güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktadır. İskele içi merdiven ya da gemici merdiveni gibi uygulamaları ile iskele içinde katlar arasında güvenli geçiş sağlanmaktadır. Özellikle mantolama uygulamalarında tercih edilen tijli kelepçe hem iskelenin güvenliğini sağlamakta hem de uygulama kolaylığı sağlamaktadır.

H Tipi İskele Sistemleri çerçeveleri 48,3×3,0mm kesitinde, diyagonal elemanlar 42×2,5mm kesitinde, yatay elemanlar 34×2,0mm kesitinde mekanik testlere tabii tutulmuş TS EN 10219-1 belgeli borulardan üretilmektedir. İskele üretimimiz EN ISO 3834-3 kaynak kalite standartlarına uygun olarak gaz altı kaynak robotları ile yapılmaktadır. Yürüme platformları 300kg/m² taşıma kapasitesine sahip olup Roll-Forming makinesinde üretilmektedir. Sistem TS EN 12811-2 standartları gereğince sıcak daldırma galvaniz kaplamalıdır.

Cephe İskelesini oluşturan ana elemanlar; H tipi iskele ayağı, çapraz bağlantı elemanı ve düz bağlantı elemanıdır.

H İskele Sistemleri Teknik Özellikleri

  • H Tipi İskele Ayağı

Ölçü: 880 x 2000 mm

H Tipi Iskele Sistemleri
H Tipi İskele Sistemleri

Kullanılan Malzeme: İskelenin yan dikmeleri, alt ve üst kayıtları 42 x 2,5 mm sanayi borusundan yapılmaktadır. İskelelerin birbirinden geçme sistemi 34 x 2,5 mm sanayi borusundan yapılmaktadır. İskelenin üst köşelerinde burkulmayı engellemek için 27 x 2,5 mm sanayi borusundan köşe takviyeleri bulunmaktadır. İskelelerin üzerinde 4 adet 16 mm kelebek pim bulunmaktadır. Çapraz ve düz bağlantı çubukları pimlere bağlanmaktadır.

Ağırlığı: 14,5 Kg

  • Çapraz Bağlantı Elemanı

Ölçü: 3000mm

Kullanılan Malzeme: 27 x 2,50 mm sanayi borusundan yapılmaktadır. Çubukların iki ucunda 20 mm çaplı pim delikleri bulunmaktadır.

Ağırlığı: 4,5 kg

  • Düz Bağlantı Elemanı

Ölçü: 2500mm

Kullanılan Malzeme: 27 x 2,5 mm sanayi borusundan yapılmaktadır. Çubukların iki ucunda 20 mm çaplı pim delikleri bulunmaktadır.

H Tipi İskele Sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOG

YAPILAN İŞLERE AİT GÖRSELLER

Etiketler

H İskele Kiralık İskele Meda İnşaat Meda İskele

Call Now Button